Kamarádi…

Od loňského roku se v našich hlavách rýsoval sen o segway vozíčku do přírody, do terénu, aby se Tom dostal do lesa, na hrad, k vodě…. Aby se nebál tam cestovat, protože by měl kamaráda, který jej tam doveze a odveze. A také dovolí, aby si kousek mohl ujít i sám…

Věděli jsme však také, že stále nemáme žádný obyčejný invalidní vozík pro potřebu náhlou, ale také i cestovní. Tom mívá i nějaký ten úraz s nohama jako ostatní kluci, většinou po svém nekontrolovatelném pádu, a pak je těžké být nějak mobilní, když berle potřebují balanc (neznáme) či poskakování potřebuje odraz (neznáme). Pomáhali jsme si zapůjčeným vozíkem Českého červeného kříže (za to jim velmi děkujeme), ale potřeba je trvalá. Potlačili jsme tedy myšlenku na segway a rozhodli se pro nějaký sportovnější invalidní vozíček.

Znali jsme již z dřívějška firmu Meyra, se kterou jsme testovali rovnací plošinu, a požádali o nabídku. Jelikož to bylo vloni na podzim a bylo před veletrhem těchto potřeb v Brně, tak nás tam firma Meyra pozvala, abychom nějaký vozík u nich otestovali. Po celkem krátké době si Tom na jeden zvykl a mohli jsme roztočit kolo štěstí. V pražském sídle firmy testování, měření, vybírání designu, žádost na zdravotní pojišťovnu o podporu v kombinaci s požehnáním od motolské neurologie, což znamenalo čekání, inu přeci jen je to vozík na míru, pojišťovna by mohla svolit jen k obyčejnému…. Ale povedlo se, nejen tělo ale i mozek potřebuje podporu do života, mít něco hezkého a moderního, pojišťovna to tak vzala, schváleno s rozumným doplatkem, druhé doměření, zda kluk zase o trochu nevyrostl, trochu ano po třech měsících, drobná úprava pro výrobu a termín dodání na začátku jara byl stvořen. Za vše patří náš obrovský dík Lence Cisárikové z Meyry, prošla to celé s námi a dnes má Tomík hezký vozík. Krásně jde do kufru, hezky se řídí, Tom je schopen jej lehounce roztočit, má hezký design, který si vybral sám, je fakt dobrej ….

Vždy to je a bude cokoli sehnat, vyřídit či překonat nelehký úkol. Máme k tomu ale obrovskou motivaci, toho kluka, co na tom vozíku sedí a usmívá se. Jsme strašně šťastní, když se smějeme všichni spolu.